Aktualności

Sprawdzian wytrzymałościowy kadry narodowej w Spale

Autor: 6 marca 2017No Comments

W miniony weekend byliśmy wraz z Naszą podopieczną, Wiktorią Pruszyńską na sprawdzianie wytrzymałościowym kadry narodowej w Spale.
Czekało na nas nie lada wyzwanie – pokazać dobrą formę biegową i pływacką, co wcale nie było takie proste.
Rywalizowaliśmy z wieloma zawodniczkami najlepszych klubów pięcioboju nowoczesnego, takich jak: Żoliborz, G-8 Bielany, Częstochowski „Atut” i 48″.
W sobotę czekał nas bieg na 3000m, niezwykle wymagający dystans. Wiktoria poradziła sobie nader dobrze, jak na okres przygotowań, w których jesteśmy – to może dobrze prognozować na zbliżające się starty.
Niedzielne pływanie: 400m i 100m kraulem, tutaj reprezentantka naszego klubu również pokazała, że nie bez powodu dostała powołanie do kadry narodowej. Pewne pokonanie 400m stylem dowolnym i całkiem niezłe 100m tym samym stylem zapewniło naszej podopiecznej wysoką lokatę w sprawdzianie.
Z weekendowego sprawdzianu wywozimy bagaż doświadczeń. Wiemy nad czym pracować i wiemy, jak daleka droga nas czeka by w przyszłości pokazać, że zasługujemy na szansę, którą dostaliśmy od Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

Trener lekkoatletyki Szymon Dziczek