MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU JUNIORÓW MŁODSZYCH 14 LAT

Autor: 13 lipca 2024No Comments

PODSUMOWANIE MISTRZOSTW POLSKI W PŁYWANIU JUNIORÓW MŁODSZYCH 14 LAT

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 4-7.07.2024

Przez cztery dni na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim, zawodnicy z rocznika 2010 reprezentowali klub MKS Jagiellonka z Warszawskiej Pragi.

Rywalizowali pierwszy raz w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w pływaniu.

O laury mistrzostw kraju walczyło 752 zawodników i zawodniczek ze 193 klubów.

Barwy naszego Klubu reprezentowali:

Maja Matowicka
Zuzanna Kopp
Diana Neuhorn
Ida Barcińska
Pola Markowska
Kaja Krystman
Blanka Damięcka
Martyna Zych
Darek Urbański
Szymon Stryczyński
Rafał Szymański
Wojtek Olszewski
Filip Psoda
Leon Dzieniszewski

Klasyfikacja Drużynowa

Nasza 14-osobowa ekipa zdobyła bardzo wysokie 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej na 193 startujące kluby !

Zawodnicy zanotowali wiele wartościowych wyników na poziomie finału A i B oraz wielokrotnie bili swoje rekordy życiowe.

Najważniejsze Wyniki Indywidualne

Rafał Szymański: srebrny medal na 100m stylem motylkowym, brązowy medal na 50m stylem motylkowym,

5. miejsce na 100m stylem grzbietowym, 5. miejsce na 50m stylem grzbietowym, 8. miejsce na 50m stylem dowolnym.

Maja Matowicka: 6. miejsce na 200m stylem dowolnym, 7. miejsce na 800m stylem dowolnym, 10. miejsce na 400m stylem dowolnym.

Dariusz Urbański: 6. miejsce na 50m stylem grzbietowym, 7. miejsce na 100m stylem grzbietowym, 10. miejsce na 50m stylem klasycznym.

Diana Neuhorn: 6. miejsce na 1500m stylem dowolnym, 10. miejsce na 800m stylem dowolnym.

Szymon Stryczyński: 1. miejsce w finale B na 100m stylem dowolnym, 1. miejsce w finale B na 200m stylem dowolnym.

Zuzanna Kopp: 4. miejsce w finale B na 100m stylem klasycznym, 5. miejsce w finale B na 50m stylem klasycznym,

6. miejsce w finale B na 200m stylem klasycznym, 7. miejsce w finale B na 200m stylem dowolnym.

Ida Barcińska: 10. miejsce w finale B na 50 i 100m stylem grzbietowym.

Wyniki Sztafet

Brązowy medal na 4x200m stylem dowolnym dziewcząt (Barcińska, Neuhorn, Kopp, Matowicka)

4. miejsce na 4x100m stylem zmiennym chłopców (Urbański, Psoda, Szymański, Stryczyński)
6. miejsce na 4x100m stylem dowolnym dziewcząt (Barcińska, Neuhorn, Kopp, Matowicka)
6. miejsce na 4x200m stylem dowolnym chłopców (Szymański, Urbański, Olszewski, Stryczyński)
8. miejsce na 4x100m stylem zmiennym mix (Szymański, Urbański, Neuhorn, Matowicka)
10. miejsce na 4x100m stylem dowolnym chłopców (Szymański, Urbański, Olszewski, Stryczyński)

Podziękowania i Życzenia

Wielkie gratulacje dla zawodników za znakomite osiągnięcia i rekordy życiowe.

Podziękowania dla rodziców, którzy nie tylko pomagali w transporcie dzieci,

ale także wspierali zawodników podczas startów i pełnili rolę wspaniałych kibiców.

Dziękujemy i życzymy szczęśliwych oraz bezpiecznych wakacji !

Trenerzy: Anetta Bugaj i Krzysztof Klepko