Sekcja Pięcioboju

Pięciobój nowoczesny to nie tylko bieganie i pływanie, ale także strzelectwo sportowe, szermierka i jazda konna.

Pięcioboista jest najbardziej wszechstronnym człowiekiem – nie spóźni się na autobus, bo go dogoni. Gdy wpadnie do wody to po prostu przypłynie do brzegu.

Trójbój nowoczesny (bieganie + pływanie + strzelanie) zaspokaja wszystkie naturalne potrzeby ruchowe człowieka. Stanowi podstawę triathlonu.

Dlaczego my?

Fundamentem naszego Klub jest sekcja pływacka. Nasi zawodnicy są absolutną czołówką jeśli chodzi o Warszawę, a nawet Polskę.

Mamy w swoich szeregach wielu medalistów Mistrzostw Polski, członków Kadr Narodowych i Mazowsza.

Sekcja pięcioboju nowoczesnego została uruchomiona w styczniu 2017 i od razu przyniosła Nam spektakularne sukcesy – czołowe lokaty Pucharów Polski, na których zdobywaliśmy wiele medali.

Chcemy, żeby pięciobój dzięki Wam był kolejnym powodem do naszej, ale i Waszej dumy.

Podstawowe założenia:
  • Trening dwuboju składa się z biegania i pływania
  • W ramach luźnych treningów strzelamy z pistoletów laserowych
  • Uczymy się elementów gimnastycznych: figur, stania na rękach
  • Uczymy się wielobojów lekkoatletycznych takich jak skok wzwyż, w dal i pchnięcie kulą
+ Nauka pływania:

W ramach bycia częścią Klubu MKS Jagiellonka Warszawa dajemy możliwość nauki pływania pod okiem najlepszych instruktorów oraz czerpania korzyści z różnorodności aktywności dawanej przez klub. Wszystko w ramach sekcji trójboju (pięcioboju nowoczesnego).