Aktualności

Oliwier Sieczek Mistrzem Polski i Wicemistrzem Polski

Autor: 21 czerwca 2017No Comments

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”37″ gal_title=”MP Ostrowiec-3″]

 

Oliwier Sieczek Mistrzem Polski i Wicemistrzem Polski , nasze sztafety zdobyły  dwukrotnie  II Wicemistrzostwo Polski …..                                                                                               w  Drużynowych Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Polski w pływaniu 13-latków ( II runda ) Ostrowiec Św. 17-18.06.2017

( zawodnicy UKS Jagiellonka Warszawa , uczniowie ZS nr45 )

Miniony weekend zakończył się dla  nas dużym sukcesem. W podsumowaniu wyników z trzech części Polski  Oliwier Sieczek   zdobył Mistrzostwo Polski  oraz Wicemistrzostwo Polski na dystansie 200 m i 100 m stylem grzbietowym . Oliwier osiągnął na 100 m st grzbietowym wynik w okolicy Rekordu Polski,  1:00,73 , Rekord Polski na tym dystansie to 1:00, 35.

Nasze sztafety 4×50 m stylem dowolnym oraz 4×50 m stylem zmiennym   w składzie ( Sieczek O, Kałaska P, Adamowicz M, Jendrzejczyk M ) zdobyły dwukrotnie II Wicemistrzostwo Polski, Jendrzejczyk Maxim zajął trzykrotnie 5 miejsce na dystansach 100 , 200 m st klasycznym oraz 6 miejsce na 200 m st zmiennym a  Mikołaj Adamowicz zajął 8 miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym .

Poniżej wyniki z zawodów w Ostrowcu Św. ( 1/3 Polski ) .Równolegle podobne zawody odbywały się w Bochni i Gorzowie WLP.

W Ostrowcu Św.  uplasowaliśmy się na wysokim 2 miejscu w statystykach medalowych, jako drużyna zajęliśmy również wysokie 7 miejsce .

Sieczek Oliwier – złoty medal na 100 m st grzbietowym , srebrny medal na 100 m st grzbietowym , 5 miejsce na 100 m st dowolnym, 6 miejsce na 100 m st motylkowym

Jendrzejczyk Maxim –  czterokrotnie brązowy medal na 100 m st klasycznym , 200 m stylem klasycznym , 400 m stylem dowolnym , 200 m st zmiennym

Adamowicz Mikołaj – brązowy medal na 100 m st motylkowym , 6 miejsce na 200 m st klasycznym , 10 miejsce na 100 m st klasycznym

Pozostali nasi startujący zawodnicy : Gadzińska Emilia, Kałaska Patryk , Larenta Bartek , Dobczyńska Magda, Zawisza Amelia znacznie poprawili Swoje rekordy życiowe w wielu konkurencjach , dolożyli wszelkich starań,  aby nasza  drużyna UKS Jagiellonka Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce klubów Polski .

Naprawdę duży sukces naszych młodych zawodników Jagiellonki

Trenerzy : K.Klepko i A.Bugaj