Skip to main content
Aktualności

Wielkie sukcesy najmłodszych pływaków z rocznika 2010

Autor: 25 października 201817 grudnia, 2018No Comments

Ogromną niespodziankę i radość sprawili dzisiaj wszystkim najmłodsi pływacy startujący w zawodach ,, Pierwszy krok Pływacki”, które odbyły się na pływalni na Bemowie.
Zawody rozpoczęły się od rewelacyjnego startu wspólnej sztafety dziewcząt i chłopców. Reprezentanci MKS Jagiellonka nie tylko wygrali, ale pokonali wszystkich rywali z dużą przewagą czasu. Euforia z wygranej sztafety udzieliła się wszystkim i nie opuściła nas ani na chwilę do końca zawodów. Zawodnicy zdobywali swoje pierwsze rekordy na dystansie 50m.
I tak miejsca medalowe zdobyli:
1 m-ce sztafeta 8x50m st. dowolnym w składzie: Diana Neuhorn, Olaf Knap, Dawid Majewski, Tymoteusz Stańczak, Monika Wąsiakowska, Dariusz Urbański, Blanka Damięcka, Karolina Gajewska
1 m-ce Dariusz Urbański (50m st.klas)
2 m-ce Wojciech Olszewski (50m st.mot)
3 m-ce Monika Wąsiakowska (50m st.grzb)

Do pierwszej 10-tki zawodników na poszczególnych dystansach weszli:
4 m-ce Diana Neuhorn (50m st.dow)
4 m-ce Karolina Gajewska (50m st.mot)
5 m-ce Tymoteusz Stańczak (50m st.klas)
6 m-ce Blanka Damięcka (50m st.klas)
6 m-ce Olaf Knap (50m st.dow)
8 m-ce Wąsiakowska Monika (50m st.dow)
9 m-ce Urbański Dariusz (50m st.dow)
9 m-ce Szerszenowicz Natalia (50m st. klas)
9 m-ce Mateusz Wasiluk (50m st.klas)
9 m-ce Jańczuk Klara (50m st.grzb)
10 m-ce Majewski Dawid (50m st.dow)
Udział w zawodach wzięli również: Potyra Jagoda, Gruziel Hanna, Szerszenowicz Natalia, Zakrzewski Jan, Kraskiewicz Jan, Wasiluk Mateusz, Włodek-Zawadzki Mikołaj, Niemczura Fryderyk, Markowska Pola, Krystman Kaja, Rząsa Amelia, Składanowski Sebastian, Kanclerz Maja, Piątkowski Józef, Gan Nadia, Zych Martyna, Goździk Stanisław, Hagiemajer Sergiusz, Mykyta Antonenko.

Jak zwykle nie zawiedli nas Rodzice, którzy dzielnie, głośno i skutecznie kibicowali swoim pociechom. Dzięki nim atmosfera zawodów była jeszcze bardziej emocjonująca, za co dziękujemy. Dzisiejsza I runda rozbudziła nadzieje na jeszcze lepsze wyniki w II rundzie i wysoko zawiesiła poprzeczkę zarówno nam jak i naszym rywalom.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich startujących w dzisiejszych zawodach składają trenerzy –
Klaudia Płaneta-Cholewa, Robert Stankiewicz, Michał Gozdalik, Joanna Konasiuk, Ilona Neuhorn, Anetta Bugaj.