Mistrzyni Polski pochodzi z Pragi Północ

Autor: 17 czerwca 2019No Comments

W miniony weekend na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się druga runda

Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 latków, w której to pokazaliśmy siłę i potencjał naszej drużyny z rocznika 2006!!!💪💪💪

Jako team zajęliśmy wysokie 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 52 kluby z 5 województw👏👏👏

Nasi zawodnicy odebrali pamiątkowy puchar 🏆 i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu treningowego, które na pewno odpowiednio wykorzystamy 🏋️‍♀️🏊‍♀️💪.

Już pierwszego dnia przed rozpoczęciem zawodów, miłym akcentem było wyróżnienie Zofii Sobczak do pocztu flagowego 🇵🇱zawodów😊.
Zośka bardzo szybko potwierdziła, że nie przypadkowo została wyróżniona do tej funkcji, wygrywając pierwszego dnia 100 m stylem klasycznym 💥 i zajmując wysokie 4 miejsce na 400 m stylem dowolnym 💥.

Jej czas na 100 m stylem klasycznym 1’14″60, okazał się drugim wynikiem w Polsce w tym roczniku. Jeszcze tego samego dnia Zosia dorzucił do swojego dorobku dyplom za 2 miejsce w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym, płynąć na drugiej zmianie stylem klasycznym.
Drugiego dnia zwyciężyła Zosia na 100 m stylem dowolnym💥, łamiąc pierwszy raz w karierze barierę 1 minuty👏👏👏.

Niecałe 30 minut później po emocjonujące walce, zajęła wysokie 2 miejsce na 200 m stylem klasycznym💥.
Warto dodać, że czas 59,73 okazał się najlepszym wynikiem na 100 m dowolnym w całej Polsce💣💥🇵🇱

Ale miejsca na podium zajmowali także inni zawodnicy MKS Jagiellonka:

💥Kacper Majewski – 3 miejsce na 100 m stylem klasycznym oraz 6 miejsce na 200 m stylem klasycznym i 12 miejsce na 200 m stylem zmiennym

💥II miejsce sztafeta 4×50 m stylem zmiennym w składzie:

🏊‍♀️Kacper Majewski
🏊‍♀️Zofia Sobczak
🏊‍♀️Aleksander Styś
🏊‍♀️Kacper Gawlik

💥III miejsce sztafeta 4×50 m stylem dowolnym w składzie:

🏊‍♀️Zofia Sobczak
🏊‍♀️Wiktor Leśniewski
🏊‍♀️Aleksander Styś
🏊‍♀️Kacper Majewski

Zawodnicy wyróżnieni dyplomaci za miejsca 1-10:
💥Aleksander Styś – dwukrotnie 5 miejsce na 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym, 6 miejsce na 200 m stylem grzbietowym
💥Julia Woźniak – 9 miejsce na 200 m stylem klasycznym i 10 miejsce na 100 m stylem klasycznym

Bardzo dobre starty zaliczyli także miejsca zajmowali:

🏊‍♀️Wiktor Leśniewski – 11 miejsce na 200 m stylem grzbietowym, 16 miejsce na 100 m stylem grzbietowym
🏊‍♀️Kacper Gawlik – 12 miejsce na 400 m stylem dowolnym
🏊‍♀️Klaudia Zawadzka – 13 miejsce na 100 m stylem motylkowym
🏊‍♀️Aleksander Styś – 18 miejsce 200 m stylem zmiennym

Żeby zająć 2 miejsce w klasyfikacji punktowej, nie wystarczyły tylko powyższe osiągnięcia. Swój wielki wkład do końcowego sukcesu drużyny mieli także:

🏊‍♀️Mateusz Maziarz
🏊‍♀️Klaudia Jarzewicz
🏊‍♀️Francesco Bettas
🏊‍♀️Maria Borowik
🏊‍♀️Bartosz Sural

Gratulujemy trenerom rocznika 2006 –
⏱️Klaudia Płaneta-Cholewa
⏱️Robert Stankiewicz

💣PO ZSUMOWANIU WYNIKÓW Z DWÓCH RUND MDMM, NIEOFICJALNIE MOŻEMY NAPISAĆ, ŻE MAMY 3 MIEJSCE W POLSCE💥

P. S. Dziękujemy także rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu i kibicowanie w tropikalnych warunkach na pływalni Rawszczyzna.

BRAWO JAGA!!! 💪

Więcej zdjęć na stronie facebook.com/MKSJagiellonka