Aktualności

MKS JAGIELLONKA JEST THE BEST !!

Autor: 12 listopada 2019 No Comments

9 – 10.11.2019

MKS Jagiellonka najlepszą drużyną !!
Otwartych Zawodów Pływackich o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława!!!

Zawody były rozgrywane w trzech blokach, z czego II był blokiem finałowym dla najlepszych sześciu zawodników w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Oprawa zawodów była wspaniała – światło muzyka, ogłuszający doping z trybun. Nasi reprezentanci poczuli klimat zawodów i wspaniale walczyli w każdym bloku zawodów. Niech poniższe liczby pokażą skalę dokonań Naszych pływaków

 I miejsce w klasyfikacji drużynowej

58 zdobytych medali: 25,16,17

 53 razy Nasi reprezentanci występowali w popołudniowych finałach

 7 rekordów meetingu w wykonaniu naszych z awodników:
Arkadiusz Powierza 50 klas
Zofia Sobczak 2×50 dow, 100 klas,100 zm
Dominika Ścibiorek 2×50 grzb

9 indywidualnych nagród dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 I msce Zofia Sobczak kat. 13 lat
I msce Dominika Ścibiorek kat. 12 lat
II msce Zuzanna Styś kat. 10 lat
II msce Maja Tomaszewska kat. 12 lat
III msce Kaja Tomaszewska kat.10 lat
III msce Nikola Gołyńska kat. 12 lat
I msce Dawid Majewski kat. 9 lat i młodsi
II msce Arkadiusz Powierza kat. 10 lat
II msce Dominik Kazanowski kat.12 lat

 8 – krotnie sztafety MKS Jagiellonkii stawały na podium:

I msce 4×100 dow kat. 9 lat- Z.Styś, B.Zgoda, K.Tomaszewska, F.Kobyliński

II msce 4×100 dow kat 10 lat -E.Kowalska, J.Czyżowicz, Sz.Majewski, A.Powierza

II msce 4×100 dow kat. 12 lat – D.Ścibiorek, J.Jankowski M.Tomaszewska, D.Kazanowski

III msce 4×100 dow kat. 14 lat – F.Chiniewicz, N.Gołyńska, K.Gawlik, J.Szczyglak

I msce 4×50 zm kat. 12 lat – M.Tomaszewska, D.Kazanowski, J.Jankowski, N.Gołyńska

I msce 4×50 zm kat. 13 lat – D.Ścibiorek, K.Majewski, A.Styś, Z.Sobczak

II msce 4×50 zm kat.14 lat – W.Leśniewski, J.Woźniak, K.Zawadzka, F.Chiniewicz

20 indywidualnych medalistów:

Zofia Sobczak – 50 dow,50 klas,50 mot,100 klas, 100 zm
Dominika Ścibiorek – 50 grzb, 50 mot, 100 klas, 100 grzb
Dominik Kazanowski – 50 klas,100 klas, 100 zm
Zuzanna Styś – 50 mot, 100zm, 50 dow, 50 klas, 100 dow

Dawid Majewski – 50klas, 50grzb, 50dow

Kaja Tomaszewska – 100 grzb, 100 dow, 50 dow, 50 grzb

Maja Tomaszewska – 50 dow,  100 dow, 100 grzb, 50 grzb

Kacper Majewski- 100klas, 100zm, 50klas

Julia Szczyglak- 100zm, 50dow, 100dow

Wiktor Leśniewski – 100 dow  50 dow

Arkadiusz Powierza – 50 dow 50 klas

Aleksander Styś- 100grzb, 50mot, 100zm

Klaudia Zawadzka – 100 dow, 100 mot

Nikola Gołyńska – 100 dow

Maximilian Matuszewski – 50grzb

Julita Gawron – 50 grzb

Kaja Kazanowska – 100 zm

Julia Woźniak – 100 klas

Szymon Majewski – 100 zm

Jakub Jankowski – 100 klas

 w finałach na 50 m wspaniale zaprezentowali się także: Oliwia Bąk, Julia Pikoń, Justyna Czyżowicz, Edyta Kowalska, Franciszek Kobyliński, Bartłomiej Kieruńczak, Bartosz Zgoda, Filip Chiniewicz

 poza wyżej wymienionymi zawodnikami rekordy życiowe ustanawiali – Anna Saskiewicz, Natasza Makowska, Mieszko Stasz, Kajetan Kiwerski, Mateusz Maziarz, Volodymyr Stefanyshyn, Kacper Kostrzanowski

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów

J…J…G…G…A…JAGIELLONKA PRAGA

Zdjęcia dostępne na stronie www.facebook.com/mksjagiellonka