Skip to main content
Aktualności

Arena GP Puchar Polski w pływaniu

Autor: 24 marca 2021No Comments
Za nami pierwsze w tym roku starty na basenie olimpijskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmowali wysokie miejsca i co najważniejsze ustanawiali wiele rekordów życiowych na basenie 50 m
Dla większości z nich był to debiut na imprez takiej rangi. Warto także podkreślić, że liczba startujących jak i konkurencja były wysokie
Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza złota medalistka z Zimowych MP 14 latków 🏊‍♀️Zofia Sobczak, która zdecydowanie zwyciężyła w klasyfikacji zawodniczek 15 letnich
(2012 pkt Fina za sumę 3 najlepszych startów)
Ponadto Zosia zwyciężyła w klasyfikacji stylu klasycznego (1339 pkt Fina za 2 starty), a w kategorii Open w „żabie” zajęła wysokie 9 miejsce
Dobrze zaprezentowała się także Dominika Ścibiorek (zawodniczka rocznik 2007, sponsorowana przez AMG Cargo Logistics Sp. z oo),
która w klasyfikacji generalnej wśród 14 latek zajęła wysokie 4 miejsce (1701 pkt Fina za 3 starty),
w klasyfikacji stylowej uplasowała się na odpowiednio 2 miejsce w stylu grzbietowym i 3 w motylkowym.
Najwyższe lokaty naszych reprezentantów:
Rocznik 2007
Dominika Ścibiorek – 2 miejsce 100 grzbiet, 3 miejsce 50 motyl, 4 miejsce 50 dowolny i 100 motyl
Dominik Kazanowski – 2 miejsce 50 klasyczny, 6 miejsce 200 zmienny
Rocznik 2006
Zofia Sobczak – 1miejsce 50 dowolny, 50 i 200 klasyczny i 50 motylkowy, 2 miejsce 100 klasyczyny i 3 miejsce 200 zmienny
Aleksander Styś – 4 miejsce 100 motyl, 5 miejsce 200 motyl, 6 miejsce 400 zmienny
Nowe rekordy życiowe podczas zawodów Grand Prix ustanawiali także: Mateusz Maziarz, Julia Woźniak i Kacper Gawlik
Wracamy z zawodów zadowoleni z cennym doświadczeniem. Teraz chwilka odpoczynku i dalej kontynuujemy pracę do Mistrzostw Polski na długim basenie
Dziękujemy Panu Michałowi Sobczakowi za nieoceniona pomoc w organizacji wyjazdu( w tym za pyszne posiłki).