Aktualności

Szkoła na wysokim poziomie sportowym

Autor: 17 maja 2021No Comments
Praska szkoła SP 50 im. Królowej Jadwigi w czołówce szkół sportowych w Polsce
W dniach 15-16 maj 2021 roku wzięliśmy udział w Mistrzostwach Szkół Sportowych w Pływaniu w Raciborzu.
Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: 13 lat i młodsi oraz 14-15 lat.
📌 w I kategorii wiekowej- uczniowie klasy 6cp i 7cp (rocznik 2008-2009) w klasyfikacji drużynowej wywalczyli wysokie 4 miejsce 😃💪👏
W skład drużyny wchodzili: Weronika Korczak, Edyta Kowalska, Justyna Czyżowicz, Joanna Stefańska, Kaja Kazanowska,
Natasza Makowska, Szymon Zgoda, Dominik Kaniewski, Szymon Majewski, Kamil Ślęzak.
📌 w II kategorii wiekowej – uczniowie klas 7cp i 8cp (rocznik 2006-2007) w klasyfikacji drużynowej wywalczyli wysokie 5 miejsce 😃💪👏
W skład drużyny wchodzili: Zofia Sobczak, Dominika Ścibiorek, Maja Tomaszewska, Julia Surmaczyńska, Martyna Lasocka,
Kacper Majewski, Dominik Kazanowski, Metausz Maziarz, Oskar Stawiarski, Volodymyr Stefanyshyn.
📌16 medali🏅 w tym:
6 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe, takim dorobkiem mogą pochwalić się uczniowie naszej szkoły👏👏👏
📌 W klasyfikacji najlepszych zawodników Mistrzostw bardzo wysokie drugie miejsce zajęli: Szymon Zgoda (uczeń klasy 7cp)🏆 oraz Zofia Sobczak (uczennica klasy 8cp)🏆.
📌 Finaliści i medaliści SP 50 w konkurencjach indywidualnych
Szymon Zgoda
🥇Złoty medal 100 m st. grzbietowym
🥇Złoty medal 200 m st. grzbietowym
🥇Złoty medal 200 m st. dowolnym
🥈Srebrny medal 100 m st. dowolnym
Zofia Sobczak
🥇Złoty medal 50 m st. dowolnym
🥇Złoty medal 100 m st. klasycznym
🥇Złoty medal 200 m st. klasycznym
🥈Srebrny medal 100 m st. motylkowym
Kacper Majewski
🥈Srebrny medal 200 m st. dowolnym
🥈Srebrny medal 100 m st. dowolnym
4 miejsce w finale A 50 m st. dowolnym
4 miejsce w finale A 100 m st. motylkowym
Dominika Ścibiorek (zawodniczka wspierana przez AMG Cargo Logistics Sp. z oo 😃👍)
🥈Srebrny medal 100 m st. grzbietowym
4 miejsce w finale A 50 m st. dowolnym
4 miejsce w finale A 200 m st. grzbietowym
1 miejsce w finale B 100 m st. motylkowym
Weronika Korczak
🥉Brązowy medal 100 m st. klasycznym
🥉Brązowy medal 200 m st. klasycznym
5 miejsce w finale A 200 m st. zmiennym
6 miejsce w finale B 100 m st. motylkowym
Edyta Kowalska
5 miejsce w finale A 200 m st. dowolnym
5 miejsce w finale A 100 m st. dowolnym
7 miejsce w finale A 200 m st. grzbietowym
3 miejsce w finale B 100 m st. grzbietowym
Szymon Majewski
6 miejsce w finale A 100 m st. klasycznym
7 miejsce w finale A 200 m st. klasycznym
1 miejsce w finale B 200 m st. zmiennym
7 miejsce w finale B 100 m st. motylkowym
Dominik Kaniewski
7 miejsce w finale A 200 m st. grzbietowym
1 miejsce w finale B 100 m st. grzbietowym
2 miejsce w finale B 200 m st. klasycznym
6 miejsce w finale B 100 m st. klasycznym
Kamil Ślęzak
7 miejsce w finale A 50 m st. dowolnym
3 miejsce w finale B 200 m st. dowolnym
7 miejsce w finale B 100 m st. dowolnym
Joanna Stefańska
1 miejsce w finale B 100 m st. grzbietowym
8 miejsce w finale B 200 m st. grzbietowym
Maja Tomaszewska
1 miejsce w finale B 200 m st. grzbietowym
7 miejsce w finale B 100 m st. grzbietowym
Dominik Kazanowski
1 miejsce w finale B 100 m st. klasycznym
8 miejsce w finale B 200 m st. zmiennym
Mateusz Maziarz
3 miejsce w finale B 200 m st. zmiennym
Oskar Stawiarski
7 miejsce w finale B 200 m st. grzbietowym
8 miejsce w finale B 200 m st. dowolnym
Justyna Czyżowicz
8 miejsce w finale B 200 m st. grzbietowym
📌 Osiągnięcia sztafetowe uczniów SP 50
🥈Srebrny medal sztafeta 4×50 m st. zmiennym w składzie: Dominika Ścibiorek, Dominik Kazanowski, Zofia Sobczak, Kacper Majewski
🥉Brązowy medal sztafeta 4×100 m st. dowolnym
w składzie: Zofia Sobczak, Dominika Ścibiorek, Maja Tomaszewska, Julia Surmaczyńska
🥉Brązowy medal sztafeta 4×100 m st. dowolnym
w składzie: Szymon Zgoda, Dominik Kaniewski, Szymon Majewski, Kamil Ślęzak
Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom SP 50/MKS Jagiellonka 👏👏👏