Podsumowanie Letnich Mistrzostw Polski 14 lat 7-10.07.2022

Autor: 13 lipca 2022No Comments
Za Nami Mistrzostwa Polski naszych juniorów 14- letnich, które odbywały się w zeszły weekend w Olsztynie.
Wspominając zeszły rok i starty naszych podopiecznych na MDMM 13 latków, w których zajęliśmy drużynowo II miejsce w Polsce, wydawało się, że nie może być już lepiej.
Przygotowany przez trenera plan szkoleniowy skupiający się głównie na jakości wykonywanych zadań i ćwiczeń przyniósł oczekiwane efekty w postaci:
7 wysokiego miejsca w klasyfikacji medalowej na 177 klubów z całej Polski,
Szymon Zgoda ustanawia nowy Rekord Polski 14-sto latków na 200m stylem grzbietowym zostając również Mistrzem Polski w tej konkurencji,
Ponadto Szymon zostaje dwukrotnym Mistrzem Polski na dystansach 50m i 100m stylem grzbietowym.
Zajmuje 1 miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika (najwięcej punktów fina za 100m stylem grzbietowym, od Rekordu Polski dzieliło Go tylko 5 setnych sekundy)
Nasi podopieczni zajmowali wysokie miejsca w finałach:
Justyna Markowska finał B – 14 miejsce w Polsce na 100m stylem motylkowym
Justyna Markowska finał B – 15 miejsce w Polsce na 200m stylem motylkowym
Kamil Ślęzak finał B – 17 miejsce w Polsce na 400m stylem dowolnym
Uczestnikami Mistrzostw Polski byli również: Wiktor Niemczura i Joanna Stefańska ustanowili nowe rekordy Życiowe.
Wszyscy zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi, ul. Jagiellońska 7
Trenerzy
Anetta Bugaj