Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz OPP

Autor: 23 lutego 2023No Comments

W imieniu MKS JAGIELLONKA zwracamy się z prośbą o rozważenie przekazania na rzecz naszego klubu 1,5% podatku z rocznego rozliczenia.

Fundacja Partnerstwo uruchamia akcję wpłat 1,5% podatku dochodowego na rozwój sportu wśród młodzieży, dlatego też zachęcamy Państwa do współpracy,

dzięki której Klub Sportowy MKS JAGIELLONKA pozyska środki finansowe na rozwój fizyczny naszych dzieci.

W myśl przepisów 1,5% podatku dochodowego za 2022 r. na rzecz organizacji pożytku publicznego jaką jest Fundacja Partnerstwo mogą przekazać:

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
• podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
• podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Aby przekazać 1,5% podatku należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT podając :

• numer KRS: 0000197334

WAŻNE!

Proszę koniecznie w składanym zeznaniu podatkowym podać dodatkowe informacje tj. – wpisać nazwę klubu sportowego i adres:

Międzyszkolny Klub Sportowy JAGIELLONKA
ul. Jagiellońska 7

Tylko to spowoduje, że pieniądze trafią do nas, a nie zostaną na koncie Fundacji

Przeznaczona jest na to specjalna rubryka „Informacje uzupełniające”.

Przykład:

Urząd Skarbowy w terminie do 3 miesięcy przekaże 1,5% podatku należnego na konto Fundacji,

a z kolei Fundacja przekaże 100% środków w formie umowy darowizny na rzecz naszego klubu.

Zachęcamy do rozpropagowania tej idei wśród znajomych. Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna.