LMP 14 lat – MKS Jagiellonka

Autor: 11 lipca 202312 lipca, 2023No Comments

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu za Nami.

Przez 4 dni nasza skromna 5 osobowa drużyna dzielnie walczyła bijąc ze startu na start swoje rekordy życiowe .

Miło mi przekazać ze Nasi zawodnicy potrafili wyróżnić się spośród 169 klubów w Polsce

i wywalczyć sobie 2 finały A i 4 finały B

Bartosz Zgoda z pięknymi rekordami życiowymi wywalczył 2x finał A na dystansach 200 i 100 m stylem grzbietowym

zajmując dwa razy 6 miejsce oraz finał B na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajmując w nim 2 miejsce(w sumie 12 w Polsce)

Kaja Tomaszewska również poprawiając zdecydowanie swoje życiówki wywalczyła 2x finał B na dystansie 200m stylem grzbietowym

zdobywając 2 miejsce co ogólnie dało jej 12 miejsce w Polsce oraz w drugim finale na 100 m Stylem grzbietowym 7 miejsce co dało łącznie 17 miejsce w Polsce.

Zuzanna Styś wywalczyła finał B na dystansie 200 m stylem klasycznym w którym zajęła 5 miejsce co dało Zuzia 15 miejsce w Polsce.

Dziewczęta: Julia Pikoń, Zuzanna Styś, Kaja Tomaszewska, Natasza Makowska powalczyły również w wyścigach sztafetowych na dystansach:

4×200 dowolnym i 4×100 zmiennym zdobywając dwa razy 9 miejsce

Wszystkim zawodnikom bardzo bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach sportowych.

Trenerka KP

Przydatne linki: