Krótkie Podsumowanie roku 2023 MKS Jagiellonka

Krótkie podsumowanie osiągnięć MKS Jagiellonka w roku 2023

Natalia Strzeszewska wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Niesłyszących

Finały A i B na Letnich Mistrzostwach Polski w roczniku 2009

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w Pływaniu 13-latków – 3 miejsce w Polsce (na 126 klubów startujących)

Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci w Pływaniu 10-latków – 1 miejsce (na 119 klubów startujących)

Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci w Pływaniu 11-latków – 4 miejsce (na 138 klubów startujących)

Pierwsze miejsce dla MKS Jagiellonka w całorocznej generalnej klasyfikacji klubów Warszawy i Mazowsza:

Finał Grand Prix WMOZP w roczniku 2010 – 1 miejsce
Finał Grand Prix WMOZP w roczniku 2011 – 2 miejsce
Finał Grand Prix WMOZP w roczniku 2012 – 1 miejsce
Finał Grand Prix WMOZP w roczniku 2013 – 1 miejsce

Braliśmy udział w wielu wspaniałych zawodach, na których reprezentanci naszego klubu zdobywali wysokie miejsca na podium

zarówno wśród starszych jak i młodych zawodników

15 medali na Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Berlinie
19 medali na Mistrzostwach Okręgu Warszawsko – Mazowieckiego
76 medali na Mistrzostwach Warszawy

Oprócz tego braliśmy udział w zawodach w następujących Miastach: Mława, Sochaczew, Garwolin, Ciechanów, Puławy

Nasz Klub był organizatorem Świątecznych zawodów Pływackich jak również klasowej ligi pływackiej

Przez ten rok zostało wymazanych ponownie dziesiątki Rekordów Klubu,

niezliczona ilość pobitych rekordów życiowych

Do Kadry Narodowej Juniorów zostali powołani Nasi reprezentanci: Mateusz Połowniak
i Rafał Szymański a do Kadry Mazowsza: Zuzanna Kopp i Maja Matowicka

Dzięki sprawnemu działaniu Zarządu Klubu, mamy przyjemność przedstawić kilka istotnych informacji dotyczących naszej działalności:

Nowi Trenerzy w Klubie
Rozpoczęliśmy owocną współpracę z nowymi trenerami: Panem Mikołajem Łukasikiem, Łukaszem Dobrowolskim oraz Zuzanną Suszek.

Ich doświadczenie i zaangażowanie wprowadzą nowe spojrzenie na naszą akademię pływacką i pomogą w dalszym rozwoju naszych zawodników.

Zgrupowania Pływackie
Nasi zawodnicy mieli okazję uczestniczyć w zgrupowaniach pływackich w Star Dadaj, AZS Wilkasy oraz COS Wałcz.

Takie wydarzenia nie tylko wzmacniają nasz zespół, ale także pozwalają naszym pływakom na rozwój umiejętności

i zdobywanie doświadczenia.

Wsparcie Finansowe dla Pływamy z Jagiellonką
Cieszymy się z otrzymania wsparcia finansowego ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej, administrowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

To wsparcie umożliwia nam rozwój infrastruktury, organizację zawodów oraz udział w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych.

Współfinansowanie Szkoleń Sportowych przez m. st. Warszawa
Międzyszkolny Klub Sportowy Jagiellonka otrzymał wsparcie finansowe od m. st. Warszawa na prowadzenie szkoleń sportowych dla dzieci i młodzieży.

To kolejny krok w kierunku promocji zdrowego trybu życia i rozwijania pasji sportowych wśród młodego pokolenia.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które przyczyniły się do osiągnięcia tych sukcesów.

Wierzymy, że nasz klub będzie dalej rozwijał się i przynosił wiele radości oraz sukcesów naszym zawodnikom.

Zarząd Klubu

Przydatne linki: