Skip to main content
Aktualności

Sukces sp 50 – Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w Pływaniu

Autor: 21 marca 201730 marca, 2017No Comments

NIESAMOWITY SUKCES SP 50 PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ SPORTOWYCH W PŁYWANIU
18-19 marca w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Sportowych w Pływaniu. Uczniowie szkoły z którą współpracujemy debiutowali na tej imprezie i od razu z pełną pompą bez kompleksów pokazali na co ich stać. Pełnym zaangażowaniem i walką okraszonymi wyrzeczeniami i zmęczeniem nasza szkoła wywalczyła 3 MIEJSCE W POLSCE wśród wszystkich wszystkich. Szkół Sportowych w Polsce. Konkurencja była bardzo mocna. Startowały szkoły mi.in takich klubów jak G-8, Warta Poznań, MKS Juvenia Wrocław i wiele innych tuz w Polskim Pływaniu. W klasyfikacji medalowej ex aequo ze szkoła 63 z Bydgoszczy zajęliśmy 1 miejsce. Zdobywając 12 medali. Nasi reprezentanci 6 razy stawali na najwyższym stopniu podium oraz 4 razy na drugim i 2 razy na trzecim stopniu podium. Najlepszym zawodnikiem całych zawodów wybrany został uczeń klasy 6c MAXIM JENDRZJECZYK który wywalczył 3 złote oraz 1 srebrny medal. Sieczek Oliwier dorzucił 2 złote krążki oraz jeden srebrny Apanas Karolina 2 srebrne, Mikołaj Adamowicz jeden brązowy oraz sztafeta 8×100 zmiennym mieszana brąz(Sieczek,Apanas,Jendrzejczyk,Tamborek,Wilanowska,Olewniczak,Gadzińska,Adamowicz), a sztafeta 4×100 dowolnym chłopców ZŁOTO(Sieczek,Adamowicz,Jendrzejczyk,Kałaska).
Dodatkowo dla naszej szkoły punkty zdobywali: Wilanowska Karina, Gadzińska Emilia, Czeredys Eryk, Tamborek Kinga, Olewniczak Maciej, Kałaska Patryk którzy zdobywali wysokie lokaty w finałach i poprawiali swoje rekordy życiowe.
Zawodnikom serdecznie gratulujemy ponieważ ich sukces jest okupiony niesamowitym poświęceniem, determinacją oraz mnóstwem wyrzeczeń.
Dziękujemy Pani Dyrektor Bożenie Ragus, Panu Burmistrzowi Dariuszowi Kasprzakowi oraz trenerce Ilonie Neuhron za wsparcie oraz pomoc w wyjeździe.
Dziękujemy również wszystkim trenerom którzy przyczynili się do tego sukcesu wraz z zawodnikami(Kobylarczyk,Bugaj,Klepko) oraz wszystkim trenerom ze szkoły, rodzicom, kibicom którzy wspierali oraz dopingowali ekipę podczas tak ważnych zawodów.
Ponieżej linki do wyników i zdjęć z całej imprezy
http://live.megatiming.pl/balys/2017/03_19_raciborz/index.html
https://web.facebook.com/media/set/?set=a.936305193139785.1073742161.428903127213330&type=1&l=210512e289&_rdr

[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”Mistrzostwa Polski Szkol Sportowych w Plywaniu”]