Skip to main content
Aktualności

Mikołaj rozdał prezenty na zawodach pływackich

Autor: 21 grudnia 2017No Comments

 

7 grudnia 2017 roku na pływalni „Prawy Brzeg” odbyła się druga edycja Mikołajkowych Zawodów Pływackich organizowanych przez Międzyszkolny Klub Sportowy Jagiellonka, DOSiR Praga Północ oraz Urząd Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy.
W świątecznej rywalizacji wzięło udział ponad 150 zawodników ze szkół praskich. Na zawodach jak zawsze , nie zabrakło Pani Dyrektor SP nr 50 Bożeny Ragus oraz Pani Z-cy Dyrektora DOSiR Doroty Wajszczak , które wspomogły Swoja obecnością otwarcie zawodów , rywalizacje dzieci i brały udział przy dekoracjach .
Dzieci rywalizowały w pięciu kategoriach wiekowych od rocznika 2011 do rocznika 2007. Najlepsza szóstka w każdej konkurencji otrzymywała pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pierwsza trójka dodatkowo wspaniałe medale. Każdy uczestnik na zakończenie zawodów odebrał pamiątkową koszulkę. Fundatorem wszystkich nagród był Urząd dzielnicy Praga Północ M.st. Warszawa oraz MKS Jagiellonka.
Wspaniałą, świąteczną atmosferę czuć było przez całe zawody. Trenerzy oraz sędziowie ubrani w czerwone czapki, w tle świąteczna muzyka, a po płycie basenowej chodził Św. Mikołaj z elfami, którzy częstowali słodkościami wszystkie dzieci oraz gości. Na trybunach zasiadło także wielu rodziców, którzy wspaniale dopingowali młodych zawodników. Warto wyróżnić prowadzącego imprezę trenera Michała Gozdalika, który w bardzo emocjonalny i humorystyczny sposób komentował zmagania młodych sportowców.
Dzieci uzyskiwały bardzo dobre wyniki w pływaniu i wielokrotnie poprawiały własne rekordy życiowe. Na sam koniec czekały wielkie emocje związane z konkurencją „sztafeta pokoleń” oraz losowaniem głównej nagrody – gry Microsoft Xbox. Do rywalizacji sztafetowej przystąpiło sześć drużyn składających się z dwójki dzieci oraz dwóch osób dorosłych -rodziców/opiekunów lub trenerów, trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale, a najlepsza sztafeta pyszny piernikowy tort.
Bardzo cieszymy się, że druga edycja zawodów mikołajkowych dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń, była pełna wspaniałych wyników sportowych oraz radości najmłodszych z wygranych nagród. Dziękujemy serdecznie wszystkim trenerom za wiele wysiłku włożonego w organizację i przebieg zawodów.

[Best_Wordpress_Gallery id=”93″ gal_title=”na stronę”]