Skip to main content
Aktualności

Medalowa passa podtrzymana i zwycięstwo w klasyfikacji medalowej !!

Autor: 17 maja 2018No Comments

WOM 2007-2008 (II dzień)
Medalowa passa podtrzymana i zwycięstwo w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 13 medali w tym 8 złotych!!!
Tak w skrócie można podsumować drugi dzień i całe zawody Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w wykonaniu Naszych podopiecznych.
Sztafeta dziewcząt z rocznika 2007 ponownie pokazała jak się walczy do końca i po bardzo emocjonującym wyścigu z zespołem z Bielan zajęła 1 miejsce. W złotej sztafecie płynęły: Julia Szczyglak, Maja Tomaszewska, Magdalena Tchórzewska, Nikola Gołyńska.
Zawody po raz kolejny udanie rozpoczęła Julia Szczyglak zajmując drugie miejsce na 100 m stylem dowolnym, udane starty zaliczyły także koleżanki z grupy Maja Tomaszewska (8 msce) i Nikola Gołyńska (11 msce). Natomiast wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Szymon Zgoda zajmując wysokie 5 miejsce, warto dodać że rezultat Szymona był najlepszym wynikiem spośród 10 latków. Oskar Stawiarski i Sebastian Bedyński znacznie poprawili swoje rekordy życiowe na 100 m dowolnym, co dało im miejsca w drugiej „10”.
Kolejną konkurencją było 50 m stylem klasycznym, w której Julia Szczyglak potwierdziła swoją dominacjew stym stylu, pewnie wygrywając z rywalkami. Bardzo dobrze poradziły sobie także pozostałe „żabkarki” Jagiellonki- Magdalena Tchórzewska(13 msce), Martyna Lasocka(15 msce), Weronika Korczak(17 msce), która w roczniku 2008 uzyskała drugi wynik.
Wśród chłopców najlepiej poradzili sobie Dominik Kazanowski(10) , Jakub Jankowski(12 msce) i Aleksander Wierciński, ten ostatni uzyskał 3 wyniki spośród 10 latków.
Dominika Ścibiorek i Szymon Zgoda znakomicie zaprezentowali się w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. Dominika zdecydowanie wygrała swój wyścig prowadząc od startu do mety, Szymon natomiast walczył do samego końca i nieznacznie uległ rok starszemu rywalowi, zajmując drugie miejsce znacznie poprawiając dotychczasowy rekord życiowy. Wśród dziewcząt wysokie miejsca zajmowały Magdalena Tchórzewska (11 msce ) i Nikola Gołyńska (13 msce).
Ostatnią konkurencją indywidualna było 100 m stylem zmiennym, w której kolejne zwycięstwo odniosła Dominika Ścibiorek, a tuż za podium na 4 miejscu uplasowała się Maja Tomaszewska, obie dziewczyny znacznie poprawiały swoje rekordy życiowe.Najwyżej sklasyfikowanym zmiennistą został Jakub Jankowski (12 miejsce).
W zawodach brali także udział zawodnicy, którym nie udało sie zajmować wysokich miejsc, ale pokazali się z bardzo dobrej strony, ambitnie walcząc w swoich seriach i wielokrotnie ustanawiając nowe rekordy życiowe, a byli to w roczniku 2008: Justyna Czyżowicz, Edyta Kowalska, Kamil Ślęzak, Dominik Kaniewski, Szymon Majewski, Wiktor Janaśkiewicz, Kajetan Kiwerski, Wiktor Niemczura, Jan Borowski, Oliwier Mikołajczyk, w roczniku 2007: Julia Surmaczyńska, Wiktoria Pardo, Natan Barciński, Maximilian Rahman, Sebastian Zakrzewski, Marek Łebkowski, Kacper Kostrzanowski, Franciszek Borowik, Mateusz Wyszyński.
Link do wyników:
http://wmozp.pl/wp-content/uploads/zawody/822/wyniki.htm
Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom – Klaudia Płaneta-Cholewa, Anetta Bugaj, Krzysztof Klepko, Maciej Wdowiarski, Robert Stankiewicz.
Teraz będziemy kibicować i trzymać mocno kciuki podczas startów najstarszych zawodników w WOM-ach.